Moje modrá rokenrolová svatba

Moje modrá rokenrolová svatba

Takže předem dvě věci. Za prvé byly šaty zcela zjevně tyrkysové, zažila jsem se ale jako "modrá nevěsta" a už u toho zůstalo a za druhé, vezmu to ze široka. Jako vždy.

Svého budoucího chotě jsem poznala v říjnu, po hodině a půl u kávičky a dorta mi bylo jasný, že utéct si ho nenechám. Čtvrtý den u mě bydlel a jedenáctý mne požádal o ruku. Rychlovka? Ale kdeže.

V listopadu už jsme objednávali prsteny, a v březnu byla svatba. Rychlovka? Ale běžte. Když TO přijde, tak to prostě poznáte.

Emocionální a duchovní přesah našeho vztahu si nechám pro sebe, ale o přípravu našeho svatebního dne se s Vámi mileráda podělím.

Od začátku nám bylo jasný, že si chceme všechno dělat sami, jsme tvorové šikovní a tak nám tenhle projekt odsejpal zcela přirozeně.

Neumíme ale všechno a tak jsme kupříkladu prsteny a šaty nechali na povolanějších. Co povolanějších, nejpovolanějších! Moje šaty šila boží krejčová Jana z šanžánového hedvábného taftu ze Sartoru. A jsou dokonalé. Vymyslely jsme je společně, na zádech mají 22 potahovaných knoflíčků s poutkem a zapínat je je hotová bojovka. Můj muž se oblékl v Gantu a M&S, lucky him, je to mastodont a měl štěstí. Prsteny jsou z damascenské oceli od Hynka Kalisty a jsou prostě nejlepší. Jak jinak. Korunku jsem si udrátovala sama na poradách mé tehdejší práce.

Svatba to byla malá a opravdu jsme si ji dělali sami, dekorace, jídlo i zábavu. Bylo nás tam celkem 13 a jedno mládě, takže komorní záležitost. Chtěli jsme si opravdu na všechno sáhnout. Brali jsme se v altánu Trmalovy vily a uvnitř byl oběd (náš guláš v chlebu), raut (naše pochutinky nakrájené a naaranžované) a následná zábava. Chtěla jsem, aby byla ve vile vtipná zákoutíčka, milé detaily, takový pro nás typický hovadiny.

Takže prsteny nám nesl náš legendární T-Rex, kterýmu jsme tuhle funkci svěřili s největší radostí, kdyby mohl, tleskal by. Prostřeno bylo na ubrusu z hedvábných papírů, eukalyptus byl ve vázičkách od javorovýho sirupu nastříkaných na zlato, na několika místech byli T-rexovo kámoši Triceratops, Brontosaurus a Stegosaurus a u nich komixové bubliny s různými prosbami, přáními a sděleními. Nádobí bylo taky naše, cibulák po babičce, velmi typický pro mě, protože ho mám vytetovaný přes půlku Tankie. Na vršek dortu od Hájka jsem vyrobila kovové planoucí srdce podle jednoho mého linorytu. Spolu s T-Rexem je to náš nejoblíbenější artefakt a jsou doma hrdě vystaveni.

Bylo to hezké, naše, komorní, stylové a jiné. Neopakovatelně jedinečná modrá svatba, co nebyla modrá. Ale byla dobrá.

A proč rokenrolová? Protože Eliščiny fotky jsou nejlepší a protože rozhovory se mnou jsou nejvtipnější. Víc v magazínu Rock n Roll Bride.

Vaše Barbora