Co na hlavu?

Co na hlavu?

Co s vlasy a co do nich řeší každá žena poměrně často. Hlavním tématem to bývá i u svateb a každá nevěsta tápe jestli rozpuštěné, drdol, nebo co vlastně s tím… O to větší prekerka to je, čím dozdobit a podtrhnout styl celé svatby. Poslední dobou jsou populární květinové věnečky, koruny, čelenky… No jo, ale už se z nich taky stal trochu mainstream a i když jsou moc fajn, tak originální už také zrovna nejsou. Sice živými květy člověk nic nezkazí, ale upřímně, občas umřou dříve než je nutné a ve vlasech tak plápolá unavená květina a z dekorace se najednou stane přítěž. Vytahování  květinových nebožtíků často zruinuje účes a ejhle…malér je na světe.

Neživým tredem bývaly korálky na pinetce a tuna laku se třpytkami a těm už je snad (prosím!) nadobro odzvoníno. Takže co s tím a co tam? Tady je návod a nápady, které by se mohli šiknout všem dámám nehledě na délku a barvu vlasů.

Když květy a věnečky - vyhněte se fréziím, hrachoru a podobným náchylným květinám. Plus jsou sukulenty, větvičky, eukayptus (který je boží a božsky vypadá) a do kombinace jiných květu se vždy poraďte s floristkou, co vydrží i letní parna.

foto: www.rachel-solomon.com

foto: Rachel Solomon

zdroj: https://holdsworthandwalter.com/2013/09/07/flower-crown-diy/

zdroj: holdsworthandwalter.com/

Slovenská designérka Anna Čurlejová z Carbickova design studio má celou řádku krásných čelenek, barevných z květu, které nikdy parnem lehenou:

objednávat můžete na:www.carbickova.etsy.com

nebo na https://www.fler.cz/carbickova-bijoux

a sledovat na IG https://www.instagram.com/carbickova/

Vlasové šperky, brože, ozdoby. Za pár korun z ebay.com či Aliexpres. Ano, ano, ano…asiatky jsou vyhlášené doplňkami do vlasů a za málo peněz hodně muziky. Ta muzika hraje hodně nahlas ve chvíli, kdy i s poštovným do ČR to nestojí ani 20 korun. Tady je pár odkazů na zajímavé klipsy, hřebínky, kravinky, které si dokáži představit jako svatební.

zdroj: AliExpress

větývky...

zdroj:zdroj: AliExpress

více čelenk za kačku...

zdroj: eBay.com

Závoj je fajn, ale zvolit ho tak, aby člověk nevypadal jako buď obří koule z tylu a nebo nezurinoval šaty jiným materiálem je taky docela v našich zeměpisných šířkách problém. Protože jak mám ráda věci z již zmíněných aliexpresů a ebayů, závoj tam nekupujte… Přijde vám šílenost umělá hmota, která ujíždí do modrých odstínů, nebo je to opravdu neformená věc, ze které budete nešťastné. Za dobrý závoj, který splývá je dobré si připlatit z lepších materiálu a ideálné od stejné designerské značky jako jsou šaty. A se závojem jinak se dá pracovat třeba takto:

zdroj: Megan Soul photography pro www.rocknrollbride.com

Alternativa k závoji je krajka ve vlasech…

zdroj: Sara Logan Photography pro brunettsboards.com

A alternativou ke všem výše zmíněným zase naše šperky na zakázku #svatbaretoriginals

zdroj: www.khiria.com

Co je vaše srdcovka? Za mě musím říct, že mě hodně baví gypsy čelenky a cinkrlátka a netradiční květinové věnečky z různých klacíků. Komentujte, přídávejte inspirace z vašich svateb a pomožte nevěstám vystoupit z šedi.


Eliška Fischerová